O autorze
Jestem jednoosobową redakcją Łowców Dizajnu (lowcydizajnu.pl). Designem zainteresowałem się chyba przez to że od zawsze wyobrażam sobie wszystko innym niż jest w rzeczywistości. Rodzice większości rzeczy których się podejmuję to: „Dlaczego?” i „Jak?” Wolę bardziej świat analogowy ale więcej spędzam czasu w tym cyfrowym. Gdyby nie komputer, do tej pory nie narysowałbym prostej linii, a bez internetu to by mnie tutaj nie było. W analogowym brakuje mi najbardziej skrótu ctrl+z, ale są za to Camele. Zawsze do usług: pawel.rosner@lowcydizajnu.pl

Jednoręki kondom

http://benpawle.co.uk
Dobry przykład na "design for all", czyli dla pełnosprawnych i osób z różnymi dysfunkcjami.Może nie jest to zbyt wyszukany projekt, może są lepsze i bardziej użyteczne, ale akurat ten był ostatnim który analizowałem przed napisaniem tych paru zdań.
Po pierwsze pomysł jest dobry bo zwraca uwagę na to że należy pamiętać o sferze intymnej niepełnosprawnych. Po drugie, w sieci można znaleźć tylko pierwszą część tego filmiku (druga jest tu dodana), czyli jest pokazany produkt i jego funkcja, bez zbytecznego klasyfikowania, że to dla niepełnosprawnych. Napisałem że zbytecznego, ponieważ gdybym był niepełnosprawny to wolałbym kupować przedmioty produkowane dla wszystkich i nie chciałbym żeby wszędzie mi przypominano o moim stanie zdrowia. Mam nadzieje, że producent tego nie zepsuje w ramach "skuteczniejszej" sprzedaży.

Ciekawe kiedy "design for all" będzie tak modny jak "eko".

Więcej o projekcie na stronie projektanta: http://benpawle.co.uk
Trwa ładowanie komentarzy...